Polska

Wywiad z politykiem, jak powinien przygotować się rozmówca

Wiedz, z kim rozmawiasz Nie pozwól, aby reporter cię zniechęcił. „Podsłuchiwałem” wielu randkowych reporterów i ten temat jest często niejasny. Jednak miło jest wiedzieć, co powiesz, ponieważ dzięki niemu będziesz w stanie lepiej przygotować swoje treści. Z drugiej strony pamiętaj, że rozmowa może też dotyczyć innych tematów, co jest zupełnie naturalne. W takim razie nie panikuj, zbierz myśli i jasno odpowiedz na pytania. Dowiedz się, gdzie będziesz się komunikować Prasa przyjdzie do ciebie, czy powinieneś pojawić się w studiu? Czy rozmowa będzie na żywo? Jeśli przesłuchanie jest prowadzone w Twojej okolicy, upewnij się, że jest cicho i nikt Ci nie przeszkadza – personel, telefony, krótkofalówki i inne rzeczy, które mogą szumieć w uszach. Ostrzeż swoich kolegów, to nie jest najlepszy czas na gadanie bzdur. Znajdź spokojne miejsce i daj znać wszystkim, żeby ci na razie nie przeszkadzali.

Jeśli wywiad będzie prowadzony przez radio – nie wiesz, co robić. Przed rozmową najlepiej lekko rozluźnić szczękę. Pomaga w ćwiczeniach i  jest prawdopodobnie ćwiczeniem, które wszyscy znają: włóż korek od wina do ust i spróbuj przeczytać tekst tak wyraźnie, jak to możliwe. Jeśli nie ma korka, możesz użyć ołówka, aby włożyć go do ust jak psa kijem. Ćwicz przez kilka minut, a na pewno zauważysz różnicę. Przy okazji – jeśli chcesz poćwiczyć słownik, nie proś o pomoc w Internecie lub w książkach, ale poproś logopedy o radę. Dopiero wtedy będziesz wiedział, co i jeśli w ogóle masz problem, jakie ćwiczenie jest dla Ciebie odpowiednie.

Choć nie dziwi otwieranie szczęki przed wejściem do anteny, to muszę przyznać, że nie widziałem reportera, który zaczynałby program od picia np. Surowego żółtka, bo podobno ma ono korzystny wpływ na nasz głos spodnie sztruksowe. . Dlatego nie oczekuj, że otrzymasz tak rzadką usługę. Ale możesz standardowo używać kawy / herbaty / wody.

Co wybrać?

Nie powinieneś tym razem słuchać tego, co mówi ci żołądek. kawa herbata? niepotrzebne. Wysuszają błony śluzowe i połykają ślinę, zwłaszcza, że stres również zmniejsza wydzielanie śliny. woda? Tak, ale zdecydowanie nie gazowana. Wyobraź sobie, że mówisz o ważnym projekcie, a bąbelki, które właśnie wypiłeś, próbują znaleźć wyjście. To nie jest interesująca sytuacja. Dlatego należy wybrać statyczną wodę o temperaturze pokojowej. Nie jest dobrym pomysłem wchodzenie do radia z kilkudziesięcioma (!) Notatkami. Oczywiście nikt nie pozwoli ci odczytać ich do mikrofonu. Jeśli takie „oszukiwanie” sprawia, że czujesz się swobodnie – trzymaj je w zasięgu ręki i sprawdzaj tylko, jeśli masz ważny powód. Aby jednak usystematyzować swoje przemyślenia, prosimy o przygotowanie listy pytań, które zostaną zadane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Uniemożliwi ci to uświadomienie sobie, że nie powiedziałeś bardzo ważnej rzeczy, ale pamiętasz nie tak dawno temu. Przed rozpoczęciem wywiadu powiedz reporterowi, czym interesuje Cię ten temat i o czym warto porozmawiać.

więcej na https://epicgirl.pl/

Każde radio ma swoje nawyki

Ale bądź wierny jednej zasadzie – nie polecam, a nawet odradzam  rozmówcom, aby nie nosili słuchawek. Jedynym wyjątkiem są ci, którzy używają głosu jako standardu pracy i otrzymali wiele wywiadów. Z drugiej strony osoby z mniejszym doświadczeniem nie powinny być zobowiązane do noszenia słuchawek. dlaczego? Zastanów się, jak często słuchasz własnego głosu. Lubisz go?  Szczerze – nie wiem, ile osób zaakceptuje ich głos. Jednocześnie, jeśli założysz słuchawki, usłyszysz głośne i wyraźne dźwięki, a kompresor wzmocni Twój głos. Brzmi inaczej niż zwykle. Co więcej, nie będziesz już tylko mówić, ale myśleć o własnym głosie.

Przerywacz. Są i będą. Chociaż warto z nich korzystać jak najmniej. Podczas rozmowy nie tylko musisz myśleć, że mówisz biegle po angielsku, bo nie będziesz w stanie mówić w ten sposób. Nie bój się też odpocząć. Wbrew pozorom cisza w transmisji nie jest taka zła, a jeśli będzie trwała zbyt długo, reporter na pewno pomoże Ci wyjść z kłopotów. Jeśli wywiad nie pozwoli Ci zasnąć w nocy, wyobrazisz sobie kolejne wielkie nieszczęście, oczywiście prawie usłyszysz śmiech publiczności, co utrudni Ci zrelaksowanie się w rozmowie.